-
Guaranteed Fitment
Always the correct part
-
In-House Experts
We know our products
-
Added Value
Mounting, Balancing
-
Fast Delivery
Get your order delivered at lightning speed
Application |
Automotive Parts |
Material |
AA5052 Aluminum |
Price |
Factory Direct |
Quality |
100% Professional Test |
Certification |
IATF16949 |
Warranty |
12 Months |
Packing |
Neutral Packing or Customized Packing |
Shipment |
Air Sea Express Delivery |
Delivery terms |
FOB,CFR,CIF,DAP.etc. |
Specifications
| OTHER BRANDS | other vehicles |
|---|---|
| Purpose for replace/repair | Condition New |
| Purpose | for replace/repair |
| Condition | New |
| OE NO. | does not supply |
| Warranty | 12months |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Brand Name | OEM/ODM |
| Car Model | FOR dodge |
| Type | Radiator |
| Material | Aluminum |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Application | For Dodge Ram 2500 3500 5.9L 6.7L L6 Cummins |
| Row Count | 1 2 3 4 row |
| Quality | 100% Professional Test |
| OEM | Avaliable |
| Product Name | Auto Radiator |
| Certification | IATF16949 |
| Package | Netural Packing |
| Packaging and delivery | Selling Units Single item Single package size 74.5X55X21.5 cm Single gross weight 9.700 kg |
| Selling Units Single item | Single package size 74.5X55X21.5 cm |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 74.5X55X21.5 cm |
| Single gross weight | 9.700 kg |
| Quantity (pieces) | 1 - 500 |
| Lead time (days) | 31 |
MOQ: 20 piece