-
Guaranteed Fitment
Always the correct part
-
In-House Experts
We know our products
-
Added Value
Mounting, Balancing
-
Fast Delivery
Get your order delivered at lightning speed
Application |
Automotive Parts |
Price |
Factory Direct |
Quality |
100% Professional Test |
Certification |
IATF16949 |
Warranty |
12 Months |
Packing |
Neutral Packing or Customized Packing |
Shipment |
Air Sea Express Delivery |
Delivery terms |
FOB,CFR,CIF,DAP.etc. |
Specifications
| ARCTIC CAT | 550 4X4 |
|---|---|
| ARCTIC CAT | 500 4x4 |
| ARCTIC CAT | 450 4X4 |
| ARCTIC CAT | 450 4x4 EFI |
| Voltage 12 V | Purpose for retrofit/upgrade |
| Voltage | 12 V |
| Purpose | for retrofit/upgrade |
| Condition | New |
| OE NO. | doesn't apply |
| Warranty | 12months |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Brand Name | OEM/ODM |
| Car Model | For Artic Cat |
| Type | Radiator fan |
| Material | Aluminum,plastic |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Fitment | For Artic Cat Prowler 700 550 TRV 700 550 450 |
| Product Name | Radiator Fan |
| Application | Automotive Cooling System |
| Quality | High-Quality |
| Packaging and delivery | Selling Units Single item Single package size 33X28.5X12 cm Single gross weight 1.500 kg |
| Selling Units Single item | Single package size 33X28.5X12 cm |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 33X28.5X12 cm |
| Single gross weight | 1.500 kg |
| Quantity (pieces) | 1 - 500 |
| Lead time (days) | 20 |
MOQ: 2 piece