-
Guaranteed Fitment
Always the correct part
-
In-House Experts
We know our products
-
Added Value
Mounting, Balancing
-
Fast Delivery
Get your order delivered at lightning speed
Application |
Automotive Parts |
Price |
Factory Direct |
Quality |
100% Professional Test |
Certification |
IATF16949 |
Warranty |
12 Months |
Packing |
Neutral Packing or Customized Packing |
Shipment |
Air Sea Express Delivery |
Delivery terms |
FOB,CFR,CIF,DAP.etc. |
Specifications
| Key attributes | Condition New Purpose for retrofit/upgrade Place of Origin Jiangsu, China Brand Name OEM/ODM Type Intercooler Pipes Finish Polished Material Aluminum Packaging and delivery Selling Units Single item Single package size 47.5X33.5X13 cm Single gross weight 2.250 kg |
|---|---|
| Condition New | Purpose for retrofit/upgrade |
| Condition | New |
| Purpose | for retrofit/upgrade |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Brand Name | OEM/ODM |
| Type | Intercooler Pipes |
| Finish | Polished |
| Material | Aluminum |
| Packaging and delivery | Selling Units Single item Single package size 47.5X33.5X13 cm Single gross weight 2.250 kg |
| Selling Units Single item | Single package size 47.5X33.5X13 cm |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 47.5X33.5X13 cm |
| Single gross weight | 2.250 kg |
| Quantity (sets) | 1 - 500 |
| Lead time (days) | 31 |
MOQ: 2 piece