-
Guaranteed Fitment
Always the correct part
-
In-House Experts
We know our products
-
Added Value
Mounting, Balancing
-
Fast Delivery
Get your order delivered at lightning speed
Application |
Automotive Parts |
Price |
Factory Direct |
Quality |
100% Professional Test |
Certification |
IATF16949 |
Warranty |
12 Months |
Packing |
Neutral Packing or Customized Packing |
Shipment |
Air Sea Express Delivery |
Delivery terms |
FOB,CFR,CIF,DAP.etc. |
Specifications
| OTHER BRANDS | other vehicles |
|---|---|
| Condition New | Purpose for retrofit/upgrade |
| Condition | New |
| Purpose | for retrofit/upgrade |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Brand Name | OEM/ODM |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Quality | 100% Professional Test |
| Packing | Customized Packing |
| Service | OEM/ODM |
| Product name | Car Spare Parts |
| Application | Automotive Spare Parts |
| Color | Picture Shows |
| Packaging and delivery | Selling Units Single item Single package size 55X25X10 cm Single gross weight 1.950 kg |
| Selling Units Single item | Single package size 55X25X10 cm |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 55X25X10 cm |
| Single gross weight | 1.950 kg |
| Quantity (pieces) | 1 - 500 |
| Lead time (days) | 31 |
MOQ: 30 piece